Още преди новината от кабинета, че Стоил Цицелков подава оставка като вицепремиер за честни избори, темата отново предизвика силни политически трусове в Народното събрание - част от партиите поискаха отстраняването на Цицелков, а бившите министри се завърнаха на парламентарните банки.

Денят започна с показване на една от присъдите на Стоил Цицелков от парламентарната трибуна.

„Присъдата е за шофиране с 1.5 промила. По сегашния закон Цицелков та трябва да е в затвора. Цицелков е оказал съпротива при ареста. Има още две криминални регистрации за наркотици втория път е за 55 грама марихуана около 220 цигари - това си е дилър“, обяви лидерът на групата на „Има такъв народТошко Йорданов.

„Ясно е че Цицелков трябва веднага да изхвърчи всяка минута, в която стои като вицепремиер е обида за демокрацията, но той е вкаран вътре от Гюров, който носи отговорността“, допълни той.

Нападение срещу новия вицепремиер Стоил Цицелков, който остана на поста ден, дойде и от „Възраждане“.

„Няма министър, който да не ме притеснява. Разбира се, естествено, най-фрапантният случай е на Цицелков. Този човек би трябвало, ако има все пак някакво достойнство, да си подаде оставката. Другият въпрос обаче е, защо този човек толкова години е бил в Обществения съвет към ЦИК и само ние ли обръщаме внимание, че всъщност той също не е случайно хванат от улицата“, посочи председателят на „ВъзражданеКостадин Костадинов.

„Това правителство определено няма доверие в обществото. Предизвика такъв сериозен взрив от възмущение, че дори неговият създател и идеолог, бившият президент Радев, се отрече от него няколко часа по-късно. Макар, че вътре в него е бъкано с хора, които са от неговата кохорта“, каза още Костадинов.

И от БСП заеха позиция, че Стоил Цицелков трябва да напусне правителството.

Цицелков обяви, че ще предприеме съдебни действия срещу „тези, които опетниха името му“.

„От два дни срещу мен тече масирана атака. Тя не е лична. Аз съм просто удобна мишена. Това е атака срещу кабинета и основната му мисия – честни избори. Това е атака на кръгове, които знаят, че ако изборите са по правилата, те няма да спечелят. Това е последен бой за запазване на влияние“, коментира той, когато обяви, че подава оставка от поста вицепремиер.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK