Изборите в Хасково преминават изключително спокойно, с масово гласуване. Това показват и резултатите към 16:30 часа, когато избирателната активност в областта е 37,12%. През октомври 2024 година по това време тя е била 30%. Най-ударно са гласували в община Любимец, където към 16:30 часа правото си на глас са упражнили 46,76% от гласоподавателите. В някои от секциите там бюлетините свършиха. 

Това беше причина да се изиска от резерва, който се съхранява в Областна администрация -  да бъдат доставени спешно 200 бюлетини в две секции в община Любимец, за да може да продължи там изборният процес нормално. 

Като цяло и в Хасковско, както и на много други места в страната, имаше проблем с машините. Ние в момента сме в една секция, в която машината в момента може да кажем, че е буквално като паметник.

Въпреки че техниците от „СИЕЛА“ казват, че тази машина, реално погледнато пуска бюлетини, хората, които работят в секцията, ни разказват, че масово тази машина пуска бели бюлетини.

Петя Иванова, председател на секционната комисия. 

„Машината можем да кажем, че работи, но през две-три гласувания ни пуска празна бюлетина. Ние съставяме съответно констативен протокол. До момента имаме 23 такива съставени. Даваме на гласоповедавателя хартиена бюлетина, за да упражни отново вота си. 

50% от хората, които гласуват в тази секция, вече са упражнили правото си на глас,  но трябва да кажем, че ние сме тук от поне от половин час, а никой не е влязъл да гласува. 

Подобен проблем с машините имаше на много места в Хасковска област днес. В 6 секции категорично преминаха само на хартия да се гласува, а в останалите, каквато е и тази секция, се справят хората с протоколи и с пускането на машинен вот и на хартиен вот едновременно.