Последни новини

Въпреки „големия прогрес“ в преговорите – нова ескалация между Украйна и Русия

Въпреки „големия прогрес“ в преговорите – нова ескалация между Украйна и Русия

Маскирани са ограбили магазин в София, скрили се в жилищен блок

Маскирани са ограбили магазин в София, скрили се в жилищен блок

„Пиу-пиу“ били последните думи, които Брижит Бардо прошепнала на съпруга си

С фойерверки или с дронове: Как ще посрещнем новата 2026 година?

„България се подготвя за еврото на фона на вълнение и скептицизъм“: Европа говори за нас

Кафето от машина: Вендинг оператори и еврото - пренастройването за новата валута ще отнеме време

Тежка катастрофа затвори пътя Велико Търново – Гурково, има загинали

На развален английски с индийски и пакистански акцент: Ежедневни са сигналите за измами с еврото у нас

„Братя по съдба, братя по бъбреци“: Двама трансплантирани пациенти се прибират у дома

Най-честите киберизмами: От обяснения в любов с жертви възрастни хора до "сменен IBAN" на фирми

Останаха 9 кандидати: Кога става ясно дали БСП има избран председател, или ще се проведе балотаж

Конгресът на БСП прие промени в Устава на партията

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  19:25 ч. 15.02.2025 г.

Конгресът на БСП прие промени в Устава на партията. Отменен е прекият избор на председател на БСП и той ще се избира от Конгреса, решиха днес делегатите. По-късно се очаква Конгресът да гласува за председател на БСП и за национални органи - Национален съвет и Общопартийна контролна комисия.

Утре в 9:30 часа ще бъде ясно дали има избран председател, или ще се стигне до балотаж.

Прекият избор на председател на БСП от членовете на партията беше насрочен за 23 февруари. Допуснатите до участие кандидати бяха 17.

По време на откритата част на конгреса днес отвод от надпреварата за лидерския пост си направиха петима кандидати, а други трима се оттеглиха още преди форума и така в надпреварата засега останаха девет кандидати.

Сред тях са временно изпълняващият функциите председател на партията и вицепремиер в кабинета „Желязков“ Атанас Зафиров, организационният секретар на БСП и министър на труда и социалната политика Борислав Гуцанов, заместник-председателят на БСП и евродепутат Кристиан Вигенин и бившият председател на БСП-София Калоян Паргов.  

От състезанието за лидерския пост досега се отказаха бившият председател на БСП Сергей Станишев, председателят на Младежкото обединение в БСП Габриел Вълков, кметът на Дряново Трифон Панчев, Генади Събков и Антон Кутев. По-рано кандидатурите си оттеглиха и председателят на БСП-София Иван Таков, заместник-председателят на Народното събрание и председател на парламентарната група на „БСП-Обединена левица“ Драгомир Стойнев и министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. 

"БПС и лявото трябва да вървят в посока възстановяване на държавността, парламентаризма, в хубавия смисъл, а не караници, и да се поставят националните проблеми на дневен ред - ядрена енергетика, прекратяване на незаконната миграция и разбира се, европейско бъдеще", коментира председателят на парламента Наталия Киселова.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK

 

Най-четени
Най-нови