Все още не са ясни причините за взрива в Бургас. Независимо, че трансформаторът е останал непокътнат след инцидента, категорично може да се каже, че съоръжението е било технически неизправно, твърди полицията. Експерти от Австрия също пристигнаха в Бургас, за да направят оглед.
Специалистите обстойно заснеха съоръжението, но категорично отказаха да коментират своята версия за причината за взрива. По-късно, петтонен кран извади трансформатора от взривения трафопост. Предстоят химически, електрически и пожаро-технически експертизи, които да установят какво е довело до експлозията.
Според разследващите, категорично за сега може да се говори за техническа повреда в трасформатора, независимо, че той е останал цял след взрива.
Продължава и спешният оглед на поставени в жилищни сгради трафопостове. В Бургас те са 39, а в страната са общо 2411.
Останали само с дрехите на гърба си, четири от най-пострадалите при взрива в Бургас семейства прекараха нощта в хотел, осигурен от електроразпределителното дружество.
„Докато видя, че нещо се случва, защото моята стая продължава да е широко отворена... Ние в момента нямаме никаква покъщнина. Намерихме си и костенурката, която се оказа жива и сега сме я пратили при наши приятели", разказа Анна Колева, която е пострадала при взрива.
„Тази нощ ще я прекарам в мислене какво ще правя утре”, коментира Божил Божилов. 76-годишната му баба, която е диабетичка, трудно намира сили да се отдели от доскорошния си дом. „От тук нататък животът продължава. Все пак сме живи и здрави, което е най-важното", заяви пък Донка Димитрова.