След убийството на Магдалена от Хасково полицията проверява твърдения за сексуални престъпления в тъмната мрежа с момичета от града.
В полицията са образувани две нови проверки, една от които е за публикации в социалните мрежи за сексуални престъпления с момичета от Хасково, в която е замесено и името на убитата Маги.
„Във връзка с данни, които, ако смея да използвам термина, циркулират в интернет пространството във връзка със случая... За дарк мрежата и така нататък“, каза Мирослав Христов, директор на ОДМВР Хасково
От МВР апелираха, всеки който има данни за подобни престъпления да ги сподели с разследващите органи.
А след убийството на 18-годишната Магдалена Русева последваха отвличане, разкаяние и полицейска рокада в Хасково.
Обвиненият за смъртта на момичето се е разкаял, заяви неговият защитник. A близки на жертвата разказват за заплахи срещу още деца в семейството.
Съседи, които не желаят да показват лицата си, разказват, че е къщата на дядото, в която според разследващите на 26 април около 4 сутринта е извършено убийството на Маги, често е имало купони.
„Много се събираха, много, тук на двора, гюрултия, аз даже съм се чудила, защото е отворено навсякъде, да викам полиция. То са гюрултии, пиянски истории“, казва жената.
„Казаха, че дядото спял, дядото е спял и това се е случило. И как, къде е спял дядото, като те долу са три стаички“, добавя тя.
Тялото на момичето бе намерено в бидон, на около 500 метра в изоставена къща пет дни след изчезването ѝ. Това става след като обвиненият за убийството Иван Костов сам води полицаите до там и прави пълни самопризнания.
„Съжалението го изрази още тук на разпита, когато бяхме. Разплака се, разкайва се, това са думи, които аз ги казвам пред вас, може би в един по-късен момент лично ще може да ги видите и да разберете. Той още не разбира дори какво е направил“, коментира адвокатът на Иван Любомир Гочев.
Преди полицията да стигне до извършителя обаче, той и друго непълнолетно момче, които камера на денонощен магазин засича за последно с Маги в 3 ч. сутринта на 26 април, са отвлечени, бити и заплашвани. Извършват го приятел на момичето и роднини ден след изчезването ѝ, за което има и полицейска преписка
„Бяха уплашени, стреснати, как така някой посред бял ден от центъра на града ще те качи насила някъде, да те закара и да те разпитва за каквото и да е“, разказва адвокатът Любомир Гочев.
Според майката на убитото момиче не само Иван е виновен за смъртта на дъщеря ѝ. Подозренията си жената сподели и като свидетел по разследването. Същата версия потвърди и лелята на Маги, според която има заплахи и срещу другите деца на семейството. Затова крие лицето си.
„Искаме справедлива присъда и всички, които са замесени да са наказани. Това е не вярвам и не е само Иван“, казва жената.
Вътрешна проверка в МВР ще установи има ли пропуски в разследването, каза заместник-министърът на вътрешните работи след представянето в Хасково на новия директор.
„Това е едно тежко престъпление, което е разкрито в рамките на по-малко от 4 дни, така че смятаме, че всичко необходимо е направено до момента“, посочва Тони Тодоров.
Новият директор също не видя пропуски в разследването и в охраната на протеста и последвалата ескалация.
„Животът и здравето на българските деца, на децата на град Хасково са ми много по-важни от фасадата на районно управление-Хасково“, заявява Мирослав Христов.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK