Дъщерята на Симеон Сакскобурготски – Калина, която вчера катастрофира след употреба на алкохол, е била задържана за 24 часа. Автомобилът ѝ е иззет от полицията. По случая е образувано досъдебно производство.

Малко след 15 ч. вчера полицията получава сигнал за самокатастрофирал автомобил на изхода на паркинг в Боровец. Става ясно, че зад волана е княгиня Калина.

След направен тест за алкохол пробата отчита над 1,2 промила алкохол.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Прeд bTV съпругът ѝ Китин Муньос каза, че тя е била много разстроена, защото е загубила едно кучетата си. На въпроса пила ли е алкохол дъщерята на Симеон Сакскобурготски, нейният съпруг заяви, че е възможно, но след инцидента и става въпрос за чаша вино.

Спътница на княгиня Калина по време на случилото е Величка Петрова, служител в двореца Царска Бистрица от 20 години. Тя признава, че не знае дали Калина е употребила алкохол, но подчерта, че пазачът на паркинга се е държал много грубо. „Господинът афектиран скочи, дръпна вратата на колата така със сила взе ключа на колата. Вероятно при взимане на ключа е наранил княгиня Калина“, коментира Петрова.

Последните промени в Наказателния кодекс предвиждат по-строги наказания за нарушения на пътя – при шофиране с над 1,2 промила алкохол в кръвта превозното средство се конфискува.

Калина Сакскобурготска бе отведена до болница за даване на кръвна проба. Според съпруга ѝ инцидентът не заслужава толкова голямо обществено внимание.