Двойното убийство в Сандански разтърси обществеността. Психиатрите дават съвет при подобни случаи: когато забелязваме промени в поведението на определен човек е задължително да поговорим с него. Ако това не помогне, трябва да се обърнем за помощ към лекарите.

След дългата си работа за МВР криминалният психолог Тодор Тодоров е убеден, че до такива ситуации хората стигат след поредица от събития. Според него обикновено близките виждат една част от тези ситуации, но се срамуват.

„Българите като цяло сме склонни в това отношение да неглижираме тези ситуации, докато не стане нещо по-сериозно. И аз го отдавам на това, че доста хора, въпреки че сме 2020 г., изпитват срам от това, че може да се окаже някой техен близък не е в ред с главата, както се казва на жаргон“, посочи Тодоров.

В такива случаи разговорите между хората са задължителни, особено в трудни години като сегашната, според Тодор Тодоров. „Не може просто една майка да се събуди и да каже: „Днес ще си убия децата“. Няма как, не стават така нещата. Ако имаме близки хора, с които видимо нещо се случва, със сигурност е добре първо да поговорим с тях, след което да потърсим компетентна помощ“, допълни психологът.

В МВР помнят и други подобни ситуации. Например, случаят в Сандански напомня на друг от 2001 г, когато Даниела Терзийска беше обвинена за убийството на тригодишния си син.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement