Сигнали за бомби в Софийска област и в столицата, научи bTV. Такива са получени в училищата в Своге и Годеч, за летище "Васил Левски", детската градина в Железница и болница "Света София".

Сигналът за бомба на летището е получен в 10:30 сутринта, съобщиха от МВР. От летището съобщават, че веднага са били взети необходимите мерки за сигурност. Сигналът е проверен, като взривно устройство не е открито.

Летището работи нормално и не се е стигнало до отмяна или закъснение на полети. Междувременно сигнали за бомби бяха изпратени и до няколко столична училища. След извършените проверки сигналите са се оказали фалшиви.

Сигнал за бомба е получен и във френската гимназия в Бургас.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google