Отбелязването на годишнината от гибелта на Васил Левски събра хиляди хора и в родния му град Карлово. В музея там хората можеха да видят две от общо седемте фотографии на Васил Левски, достигнали до наше време.
Най-известния портрет на Апостола на свободата е правен през 1870 г. Дарен е на музея от близки родственици. Снимката е с личен автограф. Тя е подарена на Андрей Начов – съпруга на неговата сестра Яна, обясни директорът на Национален музей „Васил Левски“ Дора Чаушева. Не е известно къде и кой е заснел фотопортрета, някои предполагат, че е в Копривщица.
Преди 20 години други родственици на Левски даряват на музея втората снимка.
На нея революционерът позира с брат си Христо и с близкия си другар Христо Иванов – Големия. Тя е от времето на втората българска легия в Белград през 1867 г.
Оригиналите на другите пет снимки се пазят в София, Русе и Ловеч.
Една от най-ранните и спорни снимки на Левски дълги години е пазена в храма на варненското село Аврен.
Тя е на мъж в дяконско облекло и е публикувана във вестник през 30-те години на миналия век.
„Тя беше там и от деца ни я показваха – спомня си Василка Станчева, помощник в храма „Св. преподобна мъченица Параскева“. – Снимката е подарена от пловдивския митрополит, който е бил съратник на Левски“.
Специалистите, изследвали тази фотография, признават, че има известни прилики с Апостола, но не са категорични дали това е Васил Левски.