Столичният квартал „Захарна фабрика” осъмна с полиция и жандармерия.
Снимка:
Ладислав Цветков
В присъствието на общината и органите на реда започна събарянето на незаконни постройки.
Снимка:
Ладислав Цветков
Дейностите по събарянето на къщи в района започна още през 2017 г.
Снимка:
Ладислав Цветков
Тогава в незаконното гетото са живеели около 3000 души, от които днес са останали 500 постоянни жители.
Снимка:
Ладислав Цветков
Събарянето протича без напрежение. То ще продължи през цялата седмица.
Снимка:
Ладислав Цветков
„Още 2017 г. започнахме поетапно, сега влизаме още навътре и ще остане около 1/3 от цялото незаконно ромско гето, което е на повече от 70-80 години”, каза Иван Божилов, който е кмет на района „Илинден”.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















