Президентът Румен Радев беше гост на празника на Елхово и честването на 100 години от обявяването му за град. Държавният глава поздрави кмета на общината Петър Гендов и Общинския съвет за усилията им да развиват потенциала на Елховския край.

При посещението си в града президентът бе придружаван от съпругата си Десислава Радева.

Снимка: БГНЕС

"Днес Елхово е място с дух и традиции, с разнолики дадености и с много богатства", обърна се към жителите на града държавният глава. Той поздрави местното общинско ръководство за усилията по обновяване на инфраструктурата и съхраняването на природните богатства, предаде БТА.

"Поздравявам ви за това, че тук имате отговорността и твърдостта да опазвате българската граница, а тя, знаем, е и граница на Европейския съюз. И неслучайно, когато трябваше да убеждаваме нашите австрийски партньори, че сме готови за Шенген, аз доведох канцлера на Австрия именно тук – във вашия град, в регионалната дирекция на "Гранична полиция" да се убеди, че вие наистина надеждно охранявате външните европейски граници”, допълни президентът.

Снимка: БГНЕС

Държавният глава извика на официалната трибуна 10-годишният Александър Шахпазов, за да го поздрави лично за успехите му в международни състезания по ментална математика.

Кметът на Елхово Петър Гендов подари на президента пластика, озаглавена „Полет”, която определи като един от символите на града. Тя е изработена от Димитър Нейчев.

Снимка: БГНЕС

Поздрав и благопожелания към елховлии отправи по време на официалната церемония и Негово Високопреосвещенство Сливенският митрополит Арсений. По-рано сутринта той отслужи света архиерейска литургия в храм „Св. Димитър Солунски”. В служението участваха протосингелът на Сливенската митрополия архимандрит Димитрий и свещеници от епархията.

Празнично шествие, водено от мажоретен състав и Военния духов оркестър на Втора тунджанска механизирана бригада, премина по улиците на Елхово.

Снимка: БГНЕС

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK