„Столипиново” се вдигна на протест. На хората от най-голямата ромска махала у нас им е мръсно, а общината не чистела. Всички в квартала знаят кой цапа.

„Мръсно е, защото няма казани, един казан като се напълни и тогава почват да хвърлят долу, мисля, че ако поставят повече казани няма да е така”, коментира един от жителите. Честа гледка в Столипиново обаче е контейнерите за смет да стоят празни.

Макар да признават, че понякога ги мързи да извървят 50-ина метра до контейнера, все пак смятат, че „от Съвета” са виновни за мръсотията.

От общинска фирма „Чистота” отговориха, че чистят по график всеки ден, но сметищата никнат отново.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google