Ниските температури през седмицата напълниха кризисния център за бездомни хора в столицата.
За щастие, върнати няма, защото центърът разполага с походни легла. По думите на директора Божана Латева в четвъртък вечерта центърът е посрещнал 11 над капацитета си без проблем. Те са били настанени на допълнителните походни легла.
В студеното време повечето бездомни проявяват интерес към топлата кухня на центъра. В петък, например, за обяд се предлагаше топла супа, кисело мляко и хляб.
От кризисния център коментираха, че не връщат нито премръзналите, нито употребилите алкохол. Всеки потърсил подслона на центъра трябва първо да се регистрира, напомнят от институцията.
Центърът работи целодневно.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















