Един от най-красивите паркове на Кърджали тъне в боклук, алармира наш зрител в рубриката „Аз репортерът".
Хората идват в „Простор”, за да подишат чист въздух. Разходката сред природата обаче тук мирише, на боклук

Строен през 60-те години на миналия век от гола поляна, парк „Простор” е бил гордостта на Кърджали.

Снимка: bTV

С ресторанти, увеселително влакче, стадион и много зеленина.

Снимка: bTV

Днес входът изглежда все така поддържан и чист.

Снимка: bTV

Но навътре в гората е пълно с боклук.

Въпреки вонята, оказва се, мястото е посещавано . От хора от махалата. Търсят желязо, бутилки.
От кметството в Кърджали не са изненадани. „Цитираното сметище, регулярно, периодично се почиства, но отново се появява. Лошото е, че се изхвърля в тъмната част на денонощието и към момента не са установени нарушителите”, коментира Веселина Танчева от отдел „Опазване на околната среда”.

Снимка: bTV

Глобата за изхвърляне на боклук в парка е от 300 до 2000 лева.

До дни от общината ще почистят това нерегламентирано сметище. Колко време след това, обаче, паркът ще остане чист, зависи от хората на Кърджали.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google