Бруталните методи на управление на кмета на село Галиче продължават, а той е все така недосегаем за закона. Това е простият извод от разказа на няколко потърпевши от действията на Ценко Чоков.

Веселин Тушинов разказа пред bTV, че след изборите заведението му е било подпалено, защото в него били разлепени плакати на политическа сила, различна от ДПС, чийто наместник бил Чоков.

Тука се гласува под строй, хората са карани да изпълняват волята на кмета Ценко Чоков, заяви Тушинов, който е уверен, че палежът е на политическа основа.

Той потвърди информацията на bTV, че пенсионерският клуб е получил дарение от 70 000 лева преди изборите, но след това кметът си поискал парите, тъй като предвидените гласове не са му излезли с точност.

Председателката на пенсионерския клуб с половин уста потвърди, че от сметката са изтеглени 8000 лева след изборите, за да бъдат върнати на кмета, но после заяви, че парите били за екскурзия и ремонти.   

Людмила Кънова, която е била учителка в Галиче, разказа, че е била уволнена с докладна на кмета преди три години. Съдът я възстановил на работа на 3 октомври 2012 г., но оттогава тя не може да упражнява професията си, тъй като при опита й да се върне в детската градина, Чоков й се нахвърлил, малтретирал я, обиждал и й крещял да се маха. Кънова разказа, че е писала жалби до районната, окръжната, апелативната и върховната касационна прокуратурата, но резултат няма.

Друг жител на Галиче - Христо Казашки, губи 29 декара наследствени земи заради неблагоразумието да поиска преди 13 години заем от Ценко Чоков.

Дотогава пострадалият човек и кметът на Галиче били в приятелски взаимоотношения. Сега Казашки живее на 300 километра от Галиче, а Чоков притежава земята му.  
 
Мъжът разказа, че срещу 1000 лв. кметът на Галиче се сдобива с правото да ползва 5 години безвъзмездно земята му.  „Аз я дадох (земята – бел. ред.) 2001-ва година да я обработва за 5 години, без да сме се разбирали точно за колко - по простата причина, че имах нужда от финанси за лечението на майка ми, която беше в много тежко състояние”, обясни той.

Вместо да получи рента, на шестата година Казашки с изненада научава, че вече не е собственик на земята си: „2006-та година обаче аз отидох да си търся рентата в общинска служба „Земеделие и гори" в Бяла Слатина. Те ми казаха така: "Вашата земя е прехвърлена, господине, на лицето Ценко Христев Чоков, който е кмет на село Галиче".
 
Според общинската земеделска служба, Казашки прехвърлил с пълномощно земите си на съпругата на Ценко Чоков. Самият потърпевш е категоричен, че никога не е подписвал подобен документ, което се потвърждава от експертиза на графолог.

Останалата част от историите на репресираните от Чоков хора и адекватни ли са действията на полицията, вижте във видеото!