Унищожаването на ценния роял в Димитровград доведе до оставката на чиновника, разпоредил бракуването му и предизвика спешна инспекция на "оцелелите" музикални инструменти в кметството. Оказа се, че малката община е богата на рояли.
Заедно с чиновниците, екип на bTV тръгна да търсим „оцелелите” музикални инструменти. Два от тях са здрави и работещи – на сцената на театъра в града.
Третият ценен музикален инструмент е на съхранение в училище. Не свири, но никой не мисли да го бракува. Използва се за красив декор.
Лирата, спасена от унищожения роял в Младежкия център в града, вече е само декор в репетиционната зала на духовия оркестър. Виновникът днес подаде оставка, без угризения.
„Всеки от тук нататък има право да прави сам своите изводи. Аз благодаря за подкрепата, която засвидетелстваха още от вчера родители и деца”, заяви Христина Ташева – напускащият директор на центъра.
По-рано пред bTV тя се опита да обясни постъпката си с думите, че скъпият роял бил бракуван още преди 20 години, не работел и бил опасен за децата.