Главната прокуратура и ГДБОП съобщиха за bTV, че не проверяват служител на военното министерство заради масовата паника сред родители в Сливен.

По-рано днес в Министерския съвет беше съобщено, че служител от пресцентъра на Министерство на отбраната ще бъде проверяван дали е сред организаторите на паниката с отнемането на деца.

Междувременно в Сливен районната прокуратура образува досъдебно производство за всяването на паника и разпространяването на заблуждаваща информация.

На втория ден след истерията от фалшивата новина 60% от децата в Шесто училище в сливенския квартал "Надежда" се върнаха в клас. Станчо Георгиев също се поддал на паниката, защото държавата закъсняла с разясняването на Стратегията за детето.

В Министерския съвет премиерът помоли медиите да помогнат в тази задача.

"Да помоля за съдействие за тези не жълти, не кафяви новини. Аз не знам чие съзнание това го роди и как може по този начин да се говори. Как може да се протестира срещу стратегия, която я няма?! Как може да се тиражира лъжа, че норвежците са дали пари, за да им изнасяме деца?!", коментира премиерът.

Медиатори, учители и социални обикалят в квартал "Надежда" и обясняват на родителите, че всичко е провокация.

От полицията са разпитвали всички пастори и ромски лидери.

По образуваното досъдебно производство наказанието е две години затвор, но заради мащаба на обществената опасност може да достигне и пет.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement