Отборът на Лудогорец загуби от тима на Валенсия с класическото 0:3 пред претъпкания стадион „Васил Левски”. Пред очите на около 41 000 зрители шампионът на България отстъпи пред испанците в първи 1/8-финален мач от турнира Лига Европа и направи задачата си за втория двубой още по-трудна.

Още в 5-тата минута гостите откриха резултата благодарение на Антонио Бараган. В 25-ата минута играчът на Лудогорец Безяк се озова в голова позиция, но беше фаулиран в гръб от Кейта. Футболистът на Валенсия получи директен червен картон. С изпълнението на дузпата се нагърби Безяк, но вратарят на гостите спаси. След греда за домакините, Валенсия успя да реализира за втори път в 33-ата минута. Картабия се разписа за 0:2, както и завърши първото полувреме на срещата.

Втората част започна с натиск от страна на разградчани. В 59-тата минута обаче Валенсия вкара трети гол. Непокритият Сендерос изпрати топката в мрежата на Владимир Стоянов. В 80-тата минута Лудогорец остана с 10 души, след директен червен картон за резервата Кишада заради удар без топка.

Преди началото на мача химна на България изпя 9-годишната Крисия Тодорова от Разград. На Националния стадион нямаше свободни места. Над терена полетя и орлицата на Лацио. Птицата беше дадена на Лудогорец от Лацио след класирането на българския шампион на осминафиналите на Лига Европа.

ЛУДОГОРЕЦ - ВАЛЕНСИЯ 0:3