Болните с COVID-19 се самоизолират за период до 14 дни по преценка на лекуващия лекар. Това правило влиза в сила от 15 март, след като беше обнародвано в Държавен вестник.

Контактните им хора ще се поставят под медицинско наблюдение за срок от 10 дни.

При случай на заразен с вируса в ясла, градина или училище, децата от съответната група или паралелка ще се поставят под карантина в рамките на заведението за период от 10 дни.

Преболедували деца или ученици ще се приемат обратно след представяне на медицинска бележка, че са клиничнo здрави.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google