Последни новини

Украйна обяви, че няма нищо общо с опита за взривяване на „Турски поток“ между Сърбия и Унгария

Украйна обяви, че няма нищо общо с опита за взривяване на „Турски поток“ между Сърбия и Унгария

Проба от коса може да разкрие биологичния часовник на човек, смятат учени

Проба от коса може да разкрие биологичния часовник на човек, смятат учени

Доналд Тръмп удължи с един ден крайния срок за Иран да отвори Ормузкия проток

„Артемис II“ вече е по-близо до Луната, отколкото до Земята

Докато търсят яйца в гора: Паднало дърво уби трима души, сред които майка и бебето ѝ

Два дни след жп инцидента: Възстановено е движението на влакове между Царева ливада и Трявна

Камелия Нейкова към СИК-овете: Ползвайте приложението, за да не приличат протоколите на бойно поле

Жителите на с. Долни Богров излязоха на протест заради нерегламентирано сметище

Православните християни отбелязаха Цветница, предстои Страстната седмица

300 евро за банка: Търговията с кръв не спира, "търговците" дават и визитна картичка

Преди почивните дни: Интензивно движение и ремонти по магистралите

Засилен трафик и има и към Гърция

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  14:46 ч. 23.05.2025 г.

Преди трите почивни дни покрай 24 май, граждани сигнализират за задръствания и засилен трафик по пътищата на страната. 

На изхода на София към АМ „Тракия“ трафикът стана интензивен още в следобедните часове на петъчния ден. По главната пътна артерия се извършват ремонти на няколко места, което допълнително затрудняват трафика и на места се образуват тапи. От пътната агенция увериха, че те ще приключат предсрочно - преди края на юни.

Снимка: БГНЕС

От 11-и до 23-и км на магистралата се полага изравнителен асфалтов пласт. Между 106-и и 119-и км се работи в платното в посока София, където се фрезова настилката и се полага геомрежа. В отсечката между 241-и и 251-ти км вече се демонтират бетонови бордюри, почистват се и се насипват банкетите и се проверяват колекторите, дренажите и шахтите. В област Пазарджик от вчера започна ремонт в платното в посока София в участъка от 98-и км до 106-и км. 

До 12 юни се предвижда да завършат асфалтовите работи по магистрала „Тракия“ в отсечките в областите София и Пловдив, уточняват от БГНЕС. 

За да се облекчи трафикът към Северна България, на АМ „Хемус“ се променя организацията на движение през тунелите „Топли дол“ и „Правешки ханове“. До 21 ч. днес и между 8 и 14 ч. утре и в двата тунела ще има две ленти за движение към Варна за леките коли и тежкотоварните камиони над 12 тона. Трафикът за София ще бъде пренасочен по обходни маршрути. 

Снимка: БГНЕС

В участъка при тунел „Правешки ханове“ всички автомобили ще се пренасочват от пътен възел „Осиковска Лакавица“ и ще се връщат на магистралата при пътен възел „Правец“. В района на тунел „Топли дол“ леките коли ще бъдат пренасочвани от 47-ми км на АМ „Хемус“, при пътен възел „Ботевград“, по път II-17 и път I-1 София – Ботевград, като при 30-ти км, при пътен възел „Витинска река“, ще продължават отново по магистралата. 

Тежкотоварните превозни средства над 12 тона временно ще бъдат спирани и ще изчакват на място преди тунел „Топли дол“ при 40-и км, в района на виадукта „Бебреш“. Реорганизация за дните около 24 май има и при пътен възел „Симитли“ на магистрала „Струма“, където се очаква да бъде най-натоварената точка откъм трафик днес следобед, в събота сутрин и в понеделник – заради сънародниците, избрали Гърция за кратка почивка. 

До 20 ч. днес, както и в събота между 10 и 20 ч., се въвежда реверсивно движение в участък от път I-1/E-79 София – Кулата, при връзката на първокласния път с АМ „Струма“ и пътен възел „Симитли“. Ще се осигурят две ленти в посока Кулата и една лента за София, с което ще се облекчат пътуващите в посока границата с Гърция. След 20 ч. ще се възстанови постоянната организация на движение с две ленти в посока София и една лента за Кулата.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK

 

 

Най-четени
Най-нови