Последни новини

Гюров: Ако се намирате в държава, която няма български консул, може потърсите помощ от консулските служби на друга държава от ЕС

Гюров: Ако се намирате в държава, която няма български консул, може потърсите помощ от консулските служби на друга държава от ЕС

Убит е и началник-щабът на Въоръжените сили на Иран - Абдолрахим Мусави

Убит е и началник-щабът на Въоръжените сили на Иран - Абдолрахим Мусави

"5 човека ще висим днес на мартеницата": Баща и син спускат гигантско украшение от скалите над село Гара Лакатник

10 минути преди атаката: Изстрелва се ракета от Иран, предупреждават ни със сирена, тичаме към бомбоубежищата

Израел е нанесъл нова серия въздушни удари срещу Иран

Али Лариджани: Целта на САЩ и Израел е Иран да се разпадне и да бъде разграбен

Парчета история: Показват непубликувани записки на опълченеца Райчо Николов

Ройтерс: Али Хаменей превърна Иран в мощна антиамериканска сила, действаше с желязна ръка срещу размириците

Първата мартеница е направена от Ахинора, жената на хан Аспарух

Тръмп заплаши Иран с „невиждана досега сила“ при ответен удар

Пореден протест в защита на животните в София

Хората настояват за промени в Наказателния кодекс и създаване на постоянна комисия за защита на животните в Парламента

Владислава Тричкова Владислава Тричкова

Публикувано в  19:13 ч. 14.04.2025 г.

Пореден протест в защита на животните в София. Този път пред сградата на Народното събрание.

Хората, които се събраха под прозорците на властта искат промени в Наказателни кодекс, по-високи и ефективни присъди, създаване на постоянна комисия за защита на животните в парламента, както и консултативен съвет отново за защита на животните към Министерския съвет.

Под прозорците на властта недоволстващите скандираха: промяна, реформа и не на насилието.

„Аз съм тук, за да подкрепя животните и заедно да кажем „не“ на насилието. Трябва веднъж за винаги да спре и най-вече да има ефективни присъди“, казва една от протестиращите.

Снимка: bTV

„Не е необходимо да са 100 години присъдите, а да са реални. Също така да се възстанови зоополицията“, заяви друг.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK

 

Най-четени
Най-нови