Специализирана операция за контрол на високата скорост стартира днес в цялата страна. Тя е част от международна акция, която се провежда в държавите от европейската мрежа на службите на Пътна полиция.

Статистиката сочи, че през миналата година заради висока и несъобразена скорост са настъпили над една трета от тежките катастрофи. Това е причината, предизвикала смъртта на 318 души. Други близо 3300 са ранени при този тип инциденти на пътя. Произшествията заради превишена скорост са над средното ниво в сравнение с държавите-членки на Европейския съюз.

По време на акцията, освен контрол на високата скорост, ще се проверява и валидността на задължителната застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите.

  • Вместо да празнува 1 юни, тя е на протеста срещу войната на пътя: Най-добрата приятелка на Сияна с призив
  • Стотици балони полетяха към небето за душите на всички деца, загинали на пътя (ВИДЕО)
  • "Безопасността по пътищата": МВР поръчва 30 хиляди икони "с възможност за залепване"
  • Моторист пострада при катастрофа в центъра на София (ВИДЕО)
  • Моторист загина в катастрофа на Околовръстния път на София
  • 47-годишна жена е пометена на пешеходна пътека, откарана е в болница
  • Млад мъж почина след верижна катастрофа между камион, бус и кола
  • На първо четене: Санкции за шофьорите при 0,2 промила алкохол
  • Скална маса се свлече и затвори пътя Пещера - Батак
  • Мъж успя да спаси дете на сантиметри от летяща тротинетка, един човек беше блъснат