В Русе отново се проведе протест с искане за чист въздух в града. Недоволните се събраха пред сградата на екоинспекцията. 

Според протестиращите  от инспекцията неглижират проблема с чистотата на въздуха, а мерките, които предприема, са половинчати.

Хората настояват предприятията-замърсители да бъдат принудени да спазват екологичните норми.

От екоинспекцията признават, че има основателни сигнали за неприятни миризми, но казват че няма превишени показатели за замърсяване.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google