Още в началото на поредния неделен протест, обхванал цялата страна, Варна традиционно се открои с голямата съпричастност на жителите си към протестната акция. Около 3-4 хиляди се събраха пред сградата на общината.
Според местни медии протестиращите са се разделили видимо на две групи - едната се събра пред купчината камъни, поставена в памет на самозапалилия се Пламен Горанов, а другата - пред паметника на Сръбско-българската война. Двете групи се обвиняват взаимно в легитимност и затова кой е водач на протестите във Варна.
Протестиращите издигнаха плакати: „Не искаме избори, а държава с контрол”, „Не на монополите”, „Един народ, една борба”, „Ревизия на общината”, „Пламен изгоря, за да подпалим ТИМ”, „Депутатите без имунитет”, „Вън на енергийните оператори от България”, „Не на хаоса”.
Хората блокираха бул. „Мария Луиза” и с викове „Оставка” и „Мафия” се насочиха към жп гарата в града. Тя бе блокирана в знак на протест срещу приватизацията на БДЖ – Товарни превози. Около 5000 души обиколиха гарата от всички страни и спряха влакове, които трябваше да тръгнат за Добрич, Шумен и други градове.
Преди това за кратко протестиращите блокираха сградата на енергийния оператор за Североизточна България, но до сблъсъци не се стигна, тъй като сградата беше плътно охранявана от тежко въоръжени жандармеристи.
Движението в централната част на Варна около общината също бе временно блокирано. Образуваха се за кратко големи колони от автомобили, въпреки усилията на полицията да сложи ред в трафика. Към шествието се присъединиха и много варненци, които случайно преминаваха по неговия маршрут.