Лекарите поставиха ултиматум към Здравната каса. Те настояват за двойно повече пари за извънболничната помощ, в противен случай съсловната организация няма да подпише рамковия договор.
Две са основните теми, по които няма постигнати договорености - разпределението на оперативния резерв на Здравната каса и промените в Наредбата за достъпа до медицинска помощ.
Срещу подписването на договора се обявиха и от Националното сдружение на частните болници.
Лекарите заявиха, че може да излязат и на протест.
Дали ще бъде подписан договорът, ще стане ясно в събота на лекарския събор.
„Нещата клонят към неподписване в обстоятелствата, в които се намираме. Преговорите са още отворени, така че да изчакаме до петък. Ако има предложения от надзорния съвет, БЛС ще реагира на момента”, коментира Венцислав Грозев, председател на БЛС.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















