Ново читалище отваря врати в София. От настоятелството събират книги за най-интересните и модерни библиотека и читалня през 21 век. И канят всички на първия урок по калиграфско писане.
С чистенето днес са се заели част от 250-те инициатори, които на 1 ноември миналата година решават да направят читалиещ в София. И през ум не им минава, че ще събират документи цели 6 месеца.
Журналистът Александър Кръстев обяснява, че читалището е нежно като институция, защото хората не четат и не общуват помежду си.
„За да могат хората, когато искат да променят нещо, да почувстват, че имат сили, да почувстват, че има хора, с които заедно могат да започнат една акция, една промяна, за да направят общността, в която живеят по-добра”, коментира той.
У нас в момента има около 4000 читалища, но половината са затворени. И една от причините е онлайн животът в 21 век.
„Ние имаме идея всички наши обучения и събития в бъдеще да правим видеозаписи и те да бъдат достъпни под някаква форма на нашите членове и се надявам да имаме и силно присъствие онлайн”, заяви Милена Златарова.
Така за дейността на читалището ще разбират и българите в чужбина, надяват се от настоятелството.
И ако искате да чуете нещо за калиграфите и начина им на писане - лесно ще намерите адреса на читалището онлайн - www.chitalishte.to.