Напрежение на къмпинг „Каваците“ край Созопол заради акция на общината по премахване на незаконни постройки.
Със скандал между наематели на каравани и собственици на земите под тях започна летният сезон на „Каваците“.
Притежатели на реституирани терени в къмпинга от години не могат да влязат във владение въпреки нотариалните актове, с които разполагат. На местата им са поставени каравани, около които са изградени навеси, барбекюта и дори тухлени постройки. Те се отдават целогодишно под наем.
Общината е издала заповеди за премахването на общо 13 незаконни постройки. Заради създалото се напрежение акцията по разчистването на къмпинга беше отложена за октомври след края на сезона.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















