Национален протест в центъра на София. Близки и роднини на загинали при катастрофи настояват за спешни мерки срещу войната по пътищата.
Снимка:
БГНЕС
Протестът започна в 11:30 ч. пред Народното събрание. След това недоволстващите стигнаха до Орлов мост, където за кратко спряха движението.
Последната им спирка бе Министерство на вътрешните работи, където запазиха минута мълчание.
Снимка:
БГНЕС
Основните им искания са законодателни промени - и то в кратки срокове, по-строги наказания, повече камери и полицаи на терен.
Заканиха се, че ако исканията им не бъдат чути, отново ще излязат на улицата и ще блокират важни пътища и кръстовища.
Снимка:
БГНЕС
В 19 часа за седма поредна вечер отново ще има протест и на столичния булевард "Сливница", където преди седмица загинаха двама души.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google






















