Жители на столичния квартал "Красна поляна" се вдигнаха на бунт срещу ромските сватби и така наречените Виетнамски общежития. 

Те изразиха недоволството си с флашмоб - ромска сватба с жива музика в двора на общинската администрация.

Чрез импровизираната сватба жители на квартала искат да покажат на общинарите на какво са подложени по техните думи всеки ден в собствените си домове.

Снимка: btvnovinite.bg

На паркинга за повече автентичност бяха разпръснати и торби с отпадъци.

Снимка: btvnovinite.bg

Поредното недоволство идва седмица след засилването на полицейското присъствие пред Виетнамските общежития.

От Столичната община поеха ангажимент да представят график за премахване на гетото до края на месеца.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google