Министърът на енергетиката Александър Николов прекрати меморандума с Gemcorp и IP3. Това стана ясно след днешното заседание на кабинета. По-късно Николов обяви пред временната парламентарна комисия, която проверява фактите, че в меморандума няма нищо притеснително.

Няма направени инвестиции у нас в следствие на меморандума, няма и настъпили вреди за България обяви министърът пред депутатите.

Опозицията посочи, че не са спазени процедури при подписването на меморандума, а в отговор Николов заяви, че при неангажиращи документи, не се извършват такива процедури.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

„Г-н Николов сам е подписал този договор, с който е ангажирал държавата, така излиза“, коментира Теменужка Петкова.

„Документът е неангажиращ и отпред пише с ето такива букви неангариращ, ако продължите да повтаряте, че държавата е ангажирана - тя няма да стане ангажирана“, отвърна Александър Николов, министър на енергетиката в оставка.

Меморандумът за сътрудничество с Gemcorp и IP 3 беше подписан през март за привличане на 1 милиард долара инвестиции в зелена енергия.