Миньорите са готови да влязат в София. Социалното напрежение в мините расте, а синдикатите дадоха срок на управляващите до края на седмицата да изпълнят пакет от мерки, в противен случай мините спират работа. Следващата стъпка ще е мащабен протест.

Едно от исканията е да се гарантира, че „Мини Марица Изток” ще получат поръчки поне за 22 милиона тона въглища на година. За целта трябва да се натоварят оптимално мощностите на ТЕЦ-овете в Източномаришкия басейн.

Друга мярка е - да се увеличи изкупната цена на въглищата, без това да се отразява на крайната цена на тока. Ако до петък това не се случи, миньорите започват ефективни стачки.
 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google