Кабинетът "Радев" представя проекта на Бюджет 2026-а. Премиерът Румен Радев предупреди, че в първата финансова рамка в евро се очертава рекорден дефицит.
„Цифрата ще е доста над 3%. Всички тези, които докараха дефицитът до 7,5% сега ще имат своите претенции“, заяви той.
Профсъюзите се надяват да няма орязване на доходи и настояват администрацията да не бъде ощетена.
От КНСБ настояват - ако държавните служители започнат да плащат поетапно осигуровките си, да бъдат компенсирани с ръст на работните заплати.
В момента те имат редица ограничения - забрана за допълнителен труд, невъзможност да имат фирми, не им се плаща за професионален стаж, а сега се готви и плащане на осигуровките, които ще ги ощети още, обясниха от синдиката.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















