Клипове на млада жена с нецензурно съдържание, заснети без нейно съгласие от камери в козметичен салон в Бургас, са били разпространени в тайна група в Телеграм. За смущаващите записи жената е разбрала от свой приятел, който членувал във въпросната група. Според управителката на обекта, която също е потърпевша, се касае за лична атака към самата нея. 

Адвокатът на бургазлийката, която разбрала случайно за съществуването на интимни кадри със самата нея в Телеграм, счита, че камерите в салона са работили през последните поне две години.

„Самите клипове са направени през 2024 г., но тя е разбрала за тях сега. Дали ще могат да бъдат премахнати кадрите фактически и физически – на този въпрос не мога да отговоря. Трябва да дадат отговор прокуратурата и МВР, които имат техническия ресурс и правото да премахват такива кадри от онлайн пространството“, каза Росен Диев, адвокат на потърпевшата.

С интимни клипове се оказва и управителят на студиото за красота - Златина.

„Аз наистина не знам как са изтекли видеата. Просто, според мои подозрения, е хакерска атака, като предполагам, че е била хакната wi-fi мрежата или нещо подобно. Даже на едно от видеата – то е с много личен характер, там е годеникът ми. Мисля, че е изцяло насочено към мен“, заяви Златина.

Бургаската районна прокуратура вече работи по случая. „Предметът на нашата проверка, която се извършва към момента е именно доказване на осъществен състав на престъпление по Наказателния кодекс и то доколко направените записи са порнографски материали, по смисъла на закона. Много вероятно е тези кадри да са били заснети и да бъдат във връзка с друго извършено престъпления – било принуда или изнудване“, обясни Мария Маркова, районен прокурор на Бургас.

От прокуратурата подчертават, че поставянето на камери с цел защита и охрана не е престъпление: „В този случай е било необходимо да бъдат предупредени хората, че има поставени камери“.

Групата в социалната мрежа вече е заличена. Пред bTV магистрати коментираха, че наказанията за разпространение на подобно съдържание са твърде ниски и настояха за законодателни промени.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK