Данъчни инспектори под прикритие атакуваха базар за български стоки в центъра на Бургас и запечатаха половината павилиони.

От днес започна лятната кампания на приходната агенция по Черноморието. 

Шест обекта принудително затвориха, след като данъчни инспектори в ролята на таен клиент установиха, че не издават касов бон.Санкцията е запечатване за две седмици, което означава, че те на практика няма да отворят въобще, тъй като временният базар е в Бургас за още няколко дни.

„Няма значение дали покупката е за 1 лев, за 10 лева или за повече. Касовата бележка трябва да се издава не когато клиентът поиска, тя просто трябва да се издава!”, подчерта говорителят на бургаските данъчни Христо Узунов.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google