Председателят на парламента и министърът на вътрешните работи отидоха в дома на поета-дисидент Николай Колев – Босия. Цвета Караянчева и Валентин Радев го очакваха за среща в парламента, но той не дойде, защото се почувствал зле.

Вътрешният министър Валентин Радев му благодари, че са направили такава комуникация. Много неща са грешна комуникация, много неща са пречупени, не са такива, каквито са, каза той в предаването "Лице в лице".

По думите му утре ще бъде предложено да се образува временна анкетна комисия, в която да участват и двама колеги на Николай Колев, и да изследват всички сигнали, които той пуска. Един месец ни трябва комисията да му даде тази информация, каза още вътрешният министър.

Докторите са го прегледали и са казали, че параметрите му са добре, обясни Радев.

Снимка: Ладислав Цветков

По-рано днес Караянчева покани Босия на разговор, за който той от седмици настоява, след като повече от месец гладува в знак на протест срещу корупцията във властта. Поетът се съгласи, но впоследвие не се яви в уговорения час.

Снимка: Ладислав Цветков

Президентът да свика общонационална кръгла маса от неправителствени, териториални и други движения, които да поставят ясно и точно проблемите на България. На тази основа да се създаде програмен парламент и програмно правителство – това поиска по време на пресконференция в БТА поетът Николай Колев – Босия, чиято главна стачка продължава 34-ти ден.

Снимка: Ладислав Цветков

"В противен случай ще се влачим като пребити кучета", коментира той. По думите му политиците нямат сетива за това, което трябва да свършат. "Оставихме ги 28 години и те не решиха нито един проблем, а само създадоха още повече", каза Босия.

Подкрепата си за бившия дисидент на днешната пресконференция заявиха бившият служебен премиер Ренета Инджова и бившият служител на НСО подп. Николай Марков.

По време на събитието стана ясно, че председателят на Народното събрание Цвета Караянчева е поискала среща, като Колев заяви, че приема поканата.

Снимка: Ладислав Цветков

Николай Колев обяви началото на гладната си стачка на 12 юни т.г. с декларация, с която поиска оставката на министъра на транспорта Ивайло Московски и разпускане на Народното събрание. Мотивите му бяха - корупцията в Агенция "Автомобилна администрация" при издаването на шофьорски книжки и стимулиращото корупция законодателстване на депутатите.

Снимка: Ладислав Цветков