„Правителството, което ще предложи ГЕРБ, ще е от експерти, които могат да стабилизират България.“ Това написа във „Фейсбук“ лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, който е на среша на ЕНП в Атина.
В понеделник президентът на България Румен Радев ще връчи мандат на ГЕРБ за съставяне на кабинет.
Борисов се срещна с председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен.
„ГЕРБ ще продължи диалога с всички парламентарните партии, защото на България е необходим кабинет, който да ускори работата по приемането на всички закони по Плана за възстановяване и устойчивост. Заявих още, че благодарение на парламентарно мнозинство, начело с ГЕРБ, страната ни вече е задвижила процеса по изпращане на военна помощ на Украйна. Въпреки кризите, през които преминава страната ни, потвърдихме и евроатлантическата ориентация на България по отношение на придобиването на втората част от ескадрилата F-16. България подкрепи и перспективите за членство на Република Северна Македония в ЕС, но е време и съседката ни да изпълни своите задължения от този процес като даде конституционни гаранции за правата на всички свои граждани“, каза още лидерът на ГЕРБ.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















