"Ако продължат така, най-добре да се преброим пак. Не виждам при тези постижения, които има правителството, да искаш да го свалиш. Като искат да го свалят – да го свалят. Те нали довечера за това се събират. Искат да е хаос. Не могат да търпят България да има толкова повишен инвестиционен интерес."
Това каза в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов във връзка с протестите тази вечер в четири европейски града под надслов "Не на прокурорския произвол в България!" в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев.
"Вчера Надзорният съвет на Европейския парламент даде за пример България. Как от абсолютно загубен План за възстановяване, се справи отлично. Как няма да има протести. Откога в Брюксел и Страсбург не сме чували похвали за България. Страшно ги дразни", каза Борисов.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
"В този надзорен съвет участват 27 евродепутати от всички държави. И в деня, в който ни дават за пример. Е как да нямат повод за протести, как да няма желаещи за това", допълни той.
„Абсолютен протест трябва да има. Това не може да продължава – България да се дава за пример. Как ще влиза България в Шенген и еврозоната и няма да има протести. Това е нечувано, трябва да има мощни протести“, ироничен бе лидерът на ГЕРБ.
„Ние вече изпълнихме това, за което влязохме в това управление. Всичките цели си постигнахме - каквото реши народът. Ако кажа, че съм за избори, веднага ще припомнят, че само Пеевски беше за избори", каза още Бойко Борисов.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK