България загуби с 1:3 гейма от Русия на волейболния полуфинал в Лондон, в отделните части 21:25, 15:25, 25:23 и 23:25.

За бронзовия медал в последния ден от Олимпиадата в неделя волейболистите на България ще играят отново срещу Италия, след като италианците загубиха от Бразилия. Волейболният ни отбор вече победи Италия с 3:0 гейма при мачовете по групи.

В битката с Русия, момчетата на Найден Найденов започнаха първия гейм добре и атаките им бяха успешни. След второто техническо прекъсване България поведе със 17:13, но наивни грешки като докосването на мрежата на 3 пъти и разминаването на Виктор Йосифов с топката позволиха на руснаците да обърнат разиграването и да го затворят с 25:23.

Това изглежда помрачи настроението на българските волейболисти и те допуснаха да бъдат поведени с 11:2 във втория гейм. Момчетата на Найден Найденов все пак скъсиха дистанцията до 4 точки при 12:16. Русия обаче отново дръпна бързо и приключи гейма при резултат 25:15 в своя полза след успешни контраатаки на Тарас Хтей и Сергей Тетюхин.

Руският сервис и особено този на Тетюхин създаваха големи проблеми на българите и често се превръщаха в директни точки. На няколко пъти играчите на Найден Найденов погрешно преценяваха, че топката ще излезе в аут след начален удар, и я оставяха да падне в полето им.

Сервисът на "Сборная" обаче не проработи в третия гейм и руснаците не записаха нито един ас. Играта вървеше равностойно, като и двата отбора водеха на няколко пъти. България отбеляза 2 директни точки от сервис, като с втората капитанът Владимир Николов направи 25:23 и върна надеждите за нещо повече от бронз.

Четвъртият гейм също вървеше много оспорвано, като отново двата тима си размениха лидерството на няколко пъти. В края обаче руснаците демонстрираха по-здрави нерви и приключиха мача с атака на Максим Михайлов - 25:23.

Много силна игра показа Тодор Скримов, а Георги Братоев също направи няколко впечатляващи отигравания.

На няколко пъти в мача съдията направи спорни отсъждания в полза и на двата отбора.