България изпраща в последния му път легендарния музикант Кирил Маричков, когото загубихме в петък. Поклонението в столичния храм „Света София“ започна.

Той си отиде така, както и живя - на сцената, подготвяйки се да даде сърцето си на публиката. При инцидент по време на репетиция Маричков претърпява черепно-мозъчна травма и издъхва на път за болницата.

Последното интервю с легендарния музикант Кирил Маричков, който почина на сцената, е за предаването за предаването "120 минути".

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Преди дни китаристи се събраха пред Националния дворец на културата и заедно изсвириха емблематичната му песен „Клетва“. Стотици се събраха, за да изсвирят емблематичната, добре позната на всички ни песен и по този начин да отдадат своята почит към легендарния музикант и към приноса му към рок музиката.

Фенове пяха и пред дома му в негова памет.

Кирил Маричков е роден на 30 октомври 1944 г. в семейство на учени и дипломати. Дядо му е известният архитект Киро Маричков, а баща му - юрист, възпитаник на Сорбоната.

Снимка: БГНЕС

Единствената в семейството, която има афинитет към изкуствата, е майка му – Ирина Левиева. Картините, които създава, запалват пламъчето на твореца в малкия Кирил и го тласкат по пътя, който му е бил предначертан.

В последния му път Кирил Маричков изпратиха братята му по съдба - музикантите, за които творчеството на Маричков бе самият той.

„Ще го запомним с това, че е революционер в нещата, които правеше. За България той беше нещо огромно, а мисля и за света, защото правеха по честен начин музиката си“, каза Момчил Колев.

„През 1967 година, аз бях на 15 години, когато те направиха първия си концерт – „Щурците“ в зала универсиада. Бяха облечени с едни като народни носии и до ден днешен си го спомням това и завинаги ще си го спомням. Ще ни липсва много, отвори една голяма дупка с това, че си замина“, коментира Йордан Караджов.

„Много често по улиците ме бъркаха с него и аз един път му се извиних. Викам: „Кирчо, миличък, много се извинявам“. Той може да бъде само единствен, не може да има копие“, подчерта Етиен Леви.

„Първата лична среща беше през 89-та година, когато бях станал част от групата "Атлас" и той беше продуцент на първия ни албум тогава. Аз общо взето бях притихнал, защото когато видиш човек, когото толкова много уважаваш, тогава ти слушаш и млъкваш, защото искаш да чуеш още. Кирил Маричков никога няма да го забравя, никога няма да забравя гласа му“, допълни Дони.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK