Последни новини

8 часа възстановяват движението по линията София - Кюстендил след като влак дерайлира

8 часа възстановяват движението по линията София - Кюстендил след като влак дерайлира

Първата публична изява на семейство Бекъм след скандала: Награждават Виктория

Първата публична изява на семейство Бекъм след скандала: Награждават Виктория

"Събитие за събитията": За първи път у нас - изложение на бранша за организиране на мероприятия

Вече денонощие превозвачи от Сърбия и Северна Македония блокират граничните си пунктове с България

Дърво падна върху движещ се влак в Гърция, машинистът е ранен

Най-евтината туристическа дестинация в Европа през 2026 г. Бирата струва две евро, а настаняването е от 40 евро на вечер

Рая Назарян след срещата с Илияна Йотова: Изборите няма как да са на 29 март

Росен Плевнелиев: Америка днес не може да ни учи на демокрация

Частично бедствено положение в община Ардино заради залят мост над река Арда към шест села

Докъде са пътували най-често българите през декември 2025 г.

Асен Василев: За нас е важно в каква посока върви страната. Ако иска Румен Радев, може да ни подкрепи

Според Василев в следващия парламент категорично не е възможно съвместно управление между „Продължаваме промяната“, ГЕРБ и формацията на Румен Радев. Изборите се очертават през април след Великден

Снимка: bTV

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  13:21 ч. 27.01.2026 г.

„Коалицията е единна. Това, което за нас е важно, е в каква посока ще върви страната. Ако иска Румен Радев, може да ни подкрепи“. Това коментира председателят на „Продължаваме промянатаАсен Василев.

„Разговорите, които водим с колегите от „Демократична България“, са свързани с това в каква България искаме да живеем. Вече сме в Шенген и еврозоната. Трябва да дефинираме в каква точно страна искаме да живеем. Искаме да живеем в силна България и силна Европа със силна армия, способна да се защити“, допълни той.

Според него в следващото Народно събрание категорично не е възможно съвместно управление между „Продължаваме промяната“, ГЕРБ и формацията на Румен Радев.

Василев коментира и решението Лена Бориславова и Кирил Петков да не бъдат част от листите на предстоящите избори. Двамата обявиха в социалните мрежи, че решението е лично.

„Драма няма. Когато Кирил Петков напусна поста председател на партията, той заяви, че излиза от политиката и си държи на думата. Не виждам там интрига. Що се отнася до Лена Бориславова, тя сама пожела да не е в листите. Предстоят и преговори с „Демократична България“. Водим разговори с лица и младежи от протестите. Никой не е избутан от партията. Тя е член на Националния съвет и част от партията“, допълни той.

„Позицията за Явор Божанков и Даниел Лорер беше взета от Националния съвет още когато те гласуваха (против Силви Кирилов от ИТН за председател на Народното събрание – бел. ред.) и направиха правителството „Желязков“ възможно със своя глас“, коментира председателят на „Продължаваме промяната“.

„Гледайки как се насрочват разговорите, изборите ще са през април. Няма как да са преди Великден (12 април)“, смята Асен Василев.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK

 

Най-четени
Най-нови