Адвокатите ще влизат в съдебната зала без тоги, ако се приеме проектозакон за отмяна на задължението правните защитници да носят официалната дреха. 
 
 Адвокат Веселина Демирева е с голям професионален опит, благодарение на който изминава между пет-шест километра на ден, за да успее да се яви на различни дела в различни съдилища. И носи три чанти.
„Не са предвидени места, гардероби, в които ние можем да оставим част от багажа си, връхните си дрехи и да облечем тогите си”, обясни Веселинa. 
 
 Една обикновена тога струва около 150 лева, но материята от която е ушита никога не може да остане изгладена, докато се пренася на ръка в калъф или чанта.
 
 
„Държим ги в ръце, на пейките се събличаме, оставяме много често багажа си на земята, изключително трудно е”, разказва адвокатът. 
 
 Заради липсата на шкафчета в една част от съдилищата някои съдии не държат на тогите, но. 
 
 С тоги в съдебната зала влизат съдии и прокурори, но те разполагат с кабинети, където се преобличат.
