8 от участниците в 21-та Национална антарктическа експедиция се завръщат у нас на 9 февруари в 15,10 ч със самолет oт Мадрид, съобщи проф. Христо Пимпирев - директор на Българския антарктически институт.

Сред завръщащите се антарктици е и акад. Николай Цанков, който е работил на Ледения континент по проект за дерматологични изследвания.

Сега в българската антарктическа база "Св. Климент Охридски" има шестима български и трима португалски учени. Те работят по международен проект, изследващ "вечната замръзналост". През последната седмица на февруари българските учени ще консервират базата за предстоящия зимен сезон.
 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google