Три години се навършват от наводненията в Камено и Бургас. Тогава водната стихия отне живота на 5 души.
В село Черни връх при бедствието се удави възрастно семейство - трудноподвижният Митко и съпругата му Таня. Три години след трагедията по върбите още личат остатъци от покъщнината на хората, отнесена от 7-метровите приливни вълни.
Сериозно пострадаха 4 села. Водата разрушава пътища, мостове, сгради. Съседите с часове слушат виковете за помощ на Митко и Таня.
"Това е най-най-страшното да не можеш да им помогнеш, живи хора, отиват си ей така!", казва Ирина Павлова, жителка на село Черни връх.
Три години по-късно децата им не искат да си спомнят за ужаса.
"Нямат нищо, викат от майка и от татко нямаме, спомен, защото всичко взема водата", разказва Ирина.
Жената се опитва да ни заведе до къщата, но мястото е обрасло с трънаци.
В Полски извор 50 къщи бяха ремонтирани с помощи. Местният жител Георги Джеджев разказва, че известно време след бедствието са събували кошмари, „а сега като завали и само се оглеждаме и се ослушваме, да не стане най-лошото нали".
Една от причините за трагедията са непочистени дерета.
"Оттогава досега това дере, което е между селата Полски извор и Черни връх, което всъщност е държавния участък на това дере, не е почиствано", казва земеделският производител Илия Проданов.
Земеделецът почиства за своя сметка.
Разследването за причините за трагедията още не е приключило. Една от вероятните причини е скъсан язовир.
"Последно, когато бяха от Националната следствена служба следователите, казаха, че са към финала си и наистина за тях е много странно как този язовир е станал язовир", казва кметът на община Камено Жельо Вардунски.
Язовирът е бил продаден като земеделска земя на частна фирма.
По инфраструктурата на пострадалите села всичко е ремонтирано. Тази година обаче реките и деретата са пресъхнали.