14 пилоти ще могат да управляват бойните самолети F-16 у нас, съобщи за bTV командирът на авиобаза „Граф Игнатиево“ ген. Николай Русев. По думите му вече е приключило пребазирането на изтребителите на летище Пловдив, което се налага заради доизграждане на зоната за новите самолети.
България води интензивни разговори с Полша за нови двигатели, чрез които да удължи живота на МиГ-29 до 2023 г. Ресурсът на 1 двигател е 350 часа, което означава около година и половина полети.
База „Граф Игнатиево“ ще бъде модернизирана, за да посрещне първите изтребители F-16 през 2025 г. Дотогава преговаряме с 4 страни за междинни самолети, за да може да се носят бойни дежурства.
Общо 14 български летци ще бъдат готови да управляват новите машини от САЩ.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















