Васлуй падна с 2:3 при домакинството си на Рапид (Букурещ) от 18-ия кръг на румънското първенство. Срещата се отличи с няколко обрата и два червени картона, а записа българският защитник Живко Миланов записа цял мач за домакините.

Васлуй поведе в 12-ата минута с гол на Уесли, но Чиприан Деац изравни в 35-ата, а само минута по-късно Милош Павлович получи червен картон и остави домакините с човек по-малко. Това се отрази и в 40-ата Деац отново бе точен за пълен обрат – 1:2.

В 56-ата минута голмайсторът Даец също беше изгонен от игра и численото равенство се върна, а в 64-ата минута Васлуй се възползва от това и изравни с гол на Адиалтон. В последната минута на редовното време обаче Григорие вкара за 2:3 в полза на Рапид и донесе 3 точки за своя тим.

С този успех Рапид (Букурещ) събра 37 точки и заема 3-о място във временното класиране. Васлуй остава на 6-а позиция с 30 точки.