Българският нападател Валери Божинов бе титуляр при победата на Спортинг (Лисабон) като гост над Пасош де Ферейра с 3:2 в среща от 4-ия кръг на първенството на Португалия. Това бе първи успех за новия клуб на българина този сезон, както и първият мач на Божинов като титуляр.

Божинов остана на терена до 64-ата минута, когато бе заменен от Рики ван Волфсвинкел. Домакините с гол на Мишел още в 5-ата минута, а в 55-ата отново той удвои. Гостите обаче отбелязаха три гола в рамките на 15 минути и стигнаха до обрат. Спортинг изравни, след като Марат Измайлов се разписа в 76-ата, а Елиас три минути по-късно. Победното попадение бе дело на сменилия Божинов - Рики ван Волфсвинкел в 84-ата минута. Домакините играха с човек по-малко от 71-ата минута, заради червен картон на Нуно Сантош.

В другия мач Бенфика победи Гимараеш с 2:1. Така Спортинг се изкачи на седмо място в класирането с 5 точки. Лидер е шампионът Порто с пълен актив от 12 точки, пред Бенфика с 10 точки и Спортинг Брага със 7 точки.