Нападателят Александър Тонев се отличи с две асистенции за победата на Астън Вила с 3:2 у дома срещу Малага в приятелски мач, игран на "Вила Парк" пред повече от 20 хиляди зрители.

В 12-ата минута Кристиан Бентеке изведе англичаните напред в резултата след солова атака.

Осем минути по-късно Тонев центрира от корнер и Рон Влаар с глава покачи на 2:0 в полза на Астън Вила. В 30-ата минута отново Александър Тонев изведе по перфектен начин Бентеке и той с второто си попадение направи резултата 3:0.

Три минути преди края на полувремето Жорес Окоре си вкара автогол след центриране на Павловски.

Половин час преди края на срещата Серхи Дардер върна още едно попадение в полза на участника в Шампионската лига през миналия сезон.

В 77-ата минута Александър Тонев беше заменен при четворна смяна в състава от Бирмингам.

През следващата седмица в първия кръг на новия сезон в английското първенство Астън Вила гостува в Лондон на Арсенал.