Тримата българи в Амкар (Перм)- Георги Пеев, Благой Георгиев, Захари Сираков, излязоха като титуляри в първата среща от 25-ия кръг на руската Премиер лига, завършил 1:1 с Рубин (Казан).

Първото полувреме беше с поделено надмощие, но над всички беше венецуелецът Рондон, който не само вкара гол, но и създаде всички опасности. Гостите откриха резултата в 26-ата минута, когато се разписа новото им попълнение- венецуелският нападател Хосе Саломон Рондон, който се измъкна ловко от защитниците след пас на Бибрас Натхо. Седем минути след това попадение Благой Георгиев от фаул можеше да изравни, но вратарят на гостите Сергей Рижиков спаси блестящо. В последната минута на първата част разиграване отляво намери Пеев, но той не успя да нанесе точен изстрел от границата на наказателното поле.

Отново Благой Георгиев опита да вкара с далечен удар в 67-ата минута, а Рижоков пак показа майсторство. Минута по-късно упражнението повтори и Пеев, но този път топката излезе в аут. Домакините все по-сериозно налагаха своя ритъм на игра, владееха топката, но защитата на Рубин се справяше.

В 82-ата минута Захари Сираков напусна терена, заменен от Владимир Камеш, който изработи изравнителното попадение. Само 40секунди по-късно резервата нахлу с топката в наказателното поле, падна на земята, а след няколко рикошета кълбото отиде у Максим Канунников, който пък го прати в мрежата.

След този мач Амкар е на 12-о място с 25 точки, на 4 от 13-ото място, коeто изпраща на бараж с отбор от Първа дивизия (втория ешелон на Русия). Рубин пък заема 4-та позиция с 41 точки, а начело е ЦСКА (Москва) с 56.