Нова победа постигна Ивайло Петев начело на АЕЛ Лимасол в кипърското първенство. Воденият от Петев отбор спечели с 1:0 градското дерби с Аполон (Лимасол) като гост.

Единственото попадение вкара бразилецът Фелипе Монтейро в 90-ата минута, като това е първи негов гол през сезона.

След този резултат АЕЛ излезе на 2-о място в класирането с 21 точки от 10 мача. Аполон пък е на върха с 24, като това е второ поражение за тях в първенството. Това е второ поредно спечелено дерби от Петев след 3:1 над Анортозис преди две седмици.

"Въпреки че вкараха гола си в последните минути, футболистите на АЕЛ напълно заслужиха победата", коментира вестник "24 спортс".

"Тимът на Аполон не направи нито една смислена атака за целия мач. За разлика от мача с Анортозис, този път българският треньор Ивайло Петев отново направи промени в схемата на игра, но не изневери на атакуващия стил, който се опитва да налага", пише още изданието.

"От първата до последната минута на лимасолското дерби, АЕЛ беше единственият отбор, който показа настроение за игра. Ако резултатът беше останал 0:0, щеше да бъде несправедливо, пише пък вестник Керкида и добавя, че посещаемостта е била доста добра- 11 704 зрители е имало на стадиона при 13 хиляди места.