Бившият халф на Левски - Николай Димитров, отбеляза хеттрик за своя Самсунспор при победата с 4:0 над борещия се за промоция в елита Ризеспор в среща 22-рия кръг на турската Първа лига (втория ешелон).

Българският халф, който премина в редиците на Самсунспор в средата на месец януари, започна головата си серия още в шестата минута на мача. Той добави още едно попадение за новия си клуб в 28-ата, с което отборите се оттеглиха на почивка при два чисти гола аванс в полза на домакините. Муса Йълмазер покачи на 3:0 само 3 минути след подновяването на играта, а Димитров довърши своя хеттрик 19 минути преди последния съдийски сигнал.

Благодарение на победата Самсунспор се откъсна на 4 точки от изпадащите и вече е на 13-о място с 25 точки. Ризеспор остава 4-ти, в зоната на плейофите, с 2 точки изоставане от намиращите се на позициите за директна промоция Манисаспор и Кайзери.